SPA karsto akmeņu masāža + Čakru terapija

Karsto akmeņu masāža ir sens Austrumu ārstniecības veids. Akmens masāža, jeb akmens terapija, ir ārstnieciska iedarbība ar siltiem un aukstiem akmeņiem. Masāža ar karstajiem akmeņiem ļauj panākt ļoti dziļu relaksāciju, tāpēc nav jābrīnās par šīs metodes pieaugošo popularitāti.

Masāžu veic ar Bazalta akmeņiem, kuri izveidojas vulkānu izvirdumos, magmai sacietējot. Akmens, kurš dzima zemē, noslīpēts ar ūdeni, sauli un vēju – ir dabas enerģijas avots. Tie ir dažāda lieluma, ieapaļas vai ovālas formas, ko tiem piešķīrusi daba, taču apstrādāti – noslīpēti gludi. Mazāki un plakanāki akmentiņi piemēroti pirkstu masāžai, vidēji lieli un ovāli – krūšu zonai u.c.

Pirms masāžas akmeņus sasilda speciālā sildierīcē līdz 50-60 grādiem. Ir dažādas masāžas tehnikas. Sasildītos akmeņus var vienkārši uzlikt noteiktās ķermeņa zonās, var likt tikai uz atsevišķām zonām un vairāk masēt ar rokām vai masēt ar akmeņiem. Masāžas mērķis: lai cilvēks no akmens saņem pēc iespējas vairāk enerģijas. Akmeņiem, kas ir mehāniski noslīpēti, nav savas enerģijas, tādēļ tos vajag enerģētiski piepildīt: iegremdēt ūdenī, vislabāk – sāļajā jūras ūdenī, izlikt saulītē, lai tie uzņem saules enerģiju, paturēt vējā, lai uzņem vēja enerģiju. Ja akmeņi nav enerģētiski piepildīti, cilvēks nejūt neko, izņemot siltumu. Lai atjaunoto organismā enerģētisko līdzsvaru, iedarbojoties uz čakrām, papildus tiek strādāts ar pusdārgakmeņiem. Ir jāzina, kuros punktos tie uzliekami.

Pirms masāžas ir jānoskaidro savas veselības stāvoklis. Tāpat jā jebkurai masāžai, arī šai ir savas kontrindikācijas: onkoloģiskās slimības, akūtas slimības, paaugstināta temperatūra, izsitumi uz ādas u.c. Ja cilvēks iet uz masāžu pirmo reizi, ir jāizzina viņa veselības stāvoklis, jānoskaidro, vai pacients neslimo ar hroniskām slimībām.

Rezultāti, ko var sasniegt ar akmens masāžas palīdzību:

* Labvēlīga iedarbība uz perifēro un centrālo nervu sistēmu (galvas sāpju samazināšanās vai pazušana, dziļa relaksācija un stresa predispozīcijas samazināšana);
* Atbrīvošana no muskuļu noguruma un muskuļu tonusa paaugstināšana;
* Organisma apmaiņas procesu pastiprināšana, tai skaitā tauku nogulu sadedzināšana;
* Novecošanās procesa palēnināšana;
* Ādas tonusa un elastīguma paaugstināšana;
* Tauku dziedzeru sekrēcijas pastiprināšana, poru attīrīšana, sārņu izvadīšana;
* Vēnu sastinguma noņemšana;
* Limfas plūsmas uzlabošana;

Masāža dod labāku efektu, ja to veic 10 –15 reižu kursa veidā (dāvana aromaterapija).

Cilvēka ķermenis satur simtiem vietu, kur ir sakoncentrēta enerģija. Tomēr, tajā ir 7 galvenie enerģijas centri, kas parasti tiek dēvēti par čakrām. Čakra ir sanskrita vārds, kas nozīmē "ritenis". Čakras ir līdzīgas riteņiem tādā ziņā, ka tās ir kā enerģijas virpuļi, kas visu laiku turpina griezties. Tās ir enerģētiskie centri, kas atrodas mūsu ēteriskajā ķermenī un caur kurām mēs saņemam, pārraidam un pārstrādājam dzīves enerģijas.

Katra čakra mūsu ķermenī tiek atpazīta kā dzīvības spēka kontaktpunkts, kas attiecas uz fiziskajām, emocionālajām, mentālajām un garīgajām enerģijām. Čakras ir tīkls, caur kuru ķermenis, prāts un gars mijiedarbojas kā viena visaptveroša sistēma.

Septiņas galvenās čakras atbilst specifiskām mūsu apziņas daļām un tām ir unikālas īpašības un funkcijas. Katra čakra ir saistīta ar kādu no cilvēka endokrīnās sistēmas dziedzeriem un atbilst vienai no sepiņām varavīksnes krāsām.

Galvenais nodoms, strādājot ar čakrām un saprotot tās, ir radīt veselumu mūsos pašos. Šādā veidā mēs varam panākt daudzu mūsu apziņas daļu harmoniskas attiecības. Galu galā mēs sākam atpazīt, ka dažādās mūsu būtības daļas (fiziskais, materiālais, seksuālais, garīgais utt.) visas sadarbojas kopā un ka katra no tām ir tik pat nozīmīga un daļa no veseluma kā pārējās. Mums ir jāspēj atzīt, pieņemt un harmonizēt visus mūsu būtības līmeņus.

Lai spētu atraisīties, ir ļoti svarīgi saprast, ka čakras ir mūsu apziņas "durvis". Tās ir durvis, caur kurām emocionālais, mentālais un garīgais spēks ieplūst mūsu fiziskajā izpausmē. Tādā veidā mūsu attieksme un uzskatu sistēma izpaužas un rada ķermeņa/prāta struktūras. Enerģija, kas rodas no mūsu emocijām un mentālajām attieksmēm, iziet cauri čakrām un tālāk izplatās mūsu šūnās, audos un orgānos. Izprotot šo procesu, mēs pēkšņi saprotam, cik ļoti mēs paši ietekmējam savu ķermeni, prātu un apstākļus - labāk vai sliktāk.

stone2