SPA Karsto akmeņu masāža

Karsto akmeņu masāža ir sens Austrumu ārstniecības veids. Akmens masāža, jeb akmens terapija, ir ārstnieciska iedarbība ar siltiem un aukstiem akmeņiem. Masāža ar karstajiem akmeņiem ļauj panākt ļoti dziļu relaksāciju, tāpēc nav jābrīnās par šīs metodes pieaugošo popularitāti.

Masāžu veic ar Bazalta akmeņiem, kuri izveidojas vulkānu izvirdumos, magmai sacietējot. Akmens, kurš dzima zemē, noslīpēts ar ūdeni, sauli un vēju – ir dabas enerģijas avots. Tie ir dažāda lieluma, ieapaļas vai ovālas formas, ko tiem piešķīrusi daba, taču apstrādāti – noslīpēti gludi. Mazāki un plakanāki akmentiņi piemēroti pirkstu masāžai, vidēji lieli un ovāli – krūšu zonai u.c.

Pirms masāžas akmeņus sasilda speciālā sildierīcē līdz 50-60 grādiem. Ir dažādas masāžas tehnikas. Sasildītos akmeņus var vienkārši uzlikt noteiktās ķermeņa zonās, var likt tikai uz atsevišķām zonām un vairāk masēt ar rokām vai masēt ar akmeņiem. Masāžas mērķis: lai cilvēks no akmens saņem pēc iespējas vairāk enerģijas. Akmeņiem, kas ir mehāniski noslīpēti, nav savas enerģijas, tādēļ tos vajag enerģētiski piepildīt: iegremdēt ūdenī, vislabāk – sāļajā jūras ūdenī, izlikt saulītē, lai tie uzņem saules enerģiju, paturēt vējā, lai uzņem vēja enerģiju. Ja akmeņi nav enerģētiski piepildīti, cilvēks nejūt neko, izņemot siltumu. Lai atjaunoto organismā enerģētisko līdzsvaru, iedarbojoties uz čakrām, papildus tiek strādāts ar pusdārgakmeņiem. Ir jāzina, kuros punktos tie uzliekami.

Pirms masāžas ir jānoskaidro savas veselības stāvoklis. Tāpat jā jebkurai masāžai, arī šai ir savas kontrindikācijas: onkoloģiskās slimības, akūtas slimības, paaugstināta temperatūra, izsitumi uz ādas u.c. Ja cilvēks iet uz masāžu pirmo reizi, ir jāizzina viņa veselības stāvoklis, jānoskaidro, vai pacients neslimo ar hroniskām slimībām.

Rezultāti, ko var sasniegt ar akmens masāžas palīdzību:

* Labvēlīga iedarbība uz perifēro un centrālo nervu sistēmu (galvas sāpju samazināšanās vai pazušana, dziļa relaksācija un stresa predispozīcijas samazināšana);
* Atbrīvošana no muskuļu noguruma un muskuļu tonusa paaugstināšana;
* Organisma apmaiņas procesu pastiprināšana, tai skaitā tauku nogulu sadedzināšana;
* Novecošanās procesa palēnināšana;
* Ādas tonusa un elastīguma paaugstināšana;
* Tauku dziedzeru sekrēcijas pastiprināšana, poru attīrīšana, sārņu izvadīšana;
* Vēnu sastinguma noņemšana;
* Limfas plūsmas uzlabošana;

Masāža dod labāku efektu, ja to veic 10 –15 reižu kursa veidā (dāvana aromaterapija)

stone3

Share: